Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna ekspresowo się destruują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od poprawnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów odmiana płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s